ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА!


Завітайте до нашої бібліотеки!

Завідуюча бібліотекою:



Кузьмина Наталія Сергіївна

Графік роботи бібліотеки

Понеділок: з 8.00 до 10.00

Вівторок: з з 8.00 до 10.00

Середа: з 8.00 до 10.00

Четвер: з 8.00 до 10.00

Пятниця: з 8.00 до 10.00

Санітарний день: остання п'ятниця місяця

Робота шкільної бібліотеки як центру підтримки навчально-виховного процесу в школі

Бібліотека завжди була збирачем, хранителем і дослідником творів друку – вічних пам’яток писемності, а бібліотекарі – вірними зберігачами і популяризаторами духовного надбання поколінь.

Завдяки шкільній бібліотеці люди мають унікальну можливість познайомитися з історією розвитку освіти та культури рідного краю. Без шкільної бібліотеки неможливо сьогодні уявити навчання і виховання школярів, без неї неможлива освіта і самоосвіта педагогічних працівників, учнів та батьків.

Шкільна бібліотека – саме та крапка на карті села, де зароджуються і горять найбільш яскраві думки та почуття, вона – центр культури, де закладається духовне здоров’я нації. В.О.Сухомлинський писав: «У школі повинен яскраво горіти невгасимий вогник розумового життя; чим багатші й багатогранніші інтелектуальні інтереси вчителів і учнів, чим дорожче для кожного вихованця найважливіше джерело знань – книга, тим менша небезпека розумової обмеженості, байдужості до знань».

До 200-річчя від народження В.О.Сухомлинського у школі були проведені заходи:

  • літературна виставка книг "Серце віддаю дітям"
  • урок - бесіда " Життя і творчість василя Сухомлинського"

Тому своє основне завдання як шкільного бібліотекаря я вбачаю у прищепленні дитині любові до книги, навчанні учнів-читачів користуватися бібліотекою, її фондами, довідково-бібліографічним апаратом.

Повноцінне забезпечення інформаційних потреб школи – одна з основних функцій сучасної шкільної бібліотеки. Крім того, бібліотека не лише інформаційний центр, вона є культурним центром. Новий зміст і характер навчання залежить від завдань, які ставить перед собою бібліотека, від форм і методів її роботи.

Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня.

Місячник шкільних бібліотек

Щорічно у жовтні проводиться Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. У 2020 році він проходить під гаслом «Шкільна бібліотека і екологічна просвіта учнів». Головне завдання місячника – привернення уваги до екологічних проблем, формування та розвиток екологічної культури і грамотності, надання учням гарантованого доступу до екологічної інформації. В рамках місячника в бібліотеці КО "Дніпровська ЗОШ" проведені такі заходи:

Виховна година " Посвята в читачі"



Виховна година до Дня Святого Миколая.



Виставка малюнків "Природа очима дітей"



Гра - подорож  "Стежина доброти"



Вікторина " Знавці природи".




Свято книги для учнів 1-4 класів.


Така тема заходів, проведених в нашій школі в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. Організована в бібліотеці книжкова виставка «І добро, і мудрість-все від книги» зацікавила користувачів виданнями, які знайомлять з розвитком писемності, з історією книги, бібліотеки, розкривають значення книги, як найважливішого засобу людського пізнання, роль бібліотеки в становленні особистості. Для учнів початкової школи організовані екскурсії до бібліотеки «Подорож в Країну Знань», проведені бібліотечні уроки «Книжкова родина», «Якби я був чарівником». Інформаційні хвилинки «Моя шкільна бібліотека», «Книжковий всесвіт дитинства» - для учнів 5-6 класів. Матеріали з питань реформування школи, впровадження та перспектив Концепції НУШ в освітньому просторі, вироблення нових стратегій організації освітнього процесу представлені на виставці «Національна школа: витоки, становлення», картотеці «Питання реформування школи», книжковій полиці «Нова українська школа».

Також кожен рік у Всеукраїнський день бібліотек для учнів 1 класів проходить екскурсія до шкільної бібліотеки, на які учні знайомляться з правилами шкільної бібліотеки, та літературою що там знаходится.










Основні задачі і напрямки діяльності шкільної бібліотеки
на 2020/2021 навчальний рік
Завдання, що стоять перед сучасною національною школою, зміна характеру, пріоритетів і підходів до освіти та виховання, процеси глобалізації та інформатизації суспільства зумовлюють зміну функцій та статусу бібліотек загальноосвітніх навчальних закладів, реформування їх в інформаційні центри, які мають здійснювати, в першу чергу, інформаційне забезпечення освітньо-виховного процесу.

У Законі України „Про загальну середню освіту” важливе місце відводиться культурно-виховній і просвітницькій роботі в закладах освіти. Шкільна бібліотека є важливим засобом і формою втілення в життя цієї вимоги.

Робота шкільної бібліотеки – надзвичайно багатогранна. Це й методично-інформаційний центр, де учні розвивають читацький смак, формують любов до книги, це й світ відкриттів, світ творчості, де формується читач-творець.

Діяльність шкільної бібліотеки у 2020/2021 навчальному році була спрямована на виховання в учнів інформаційної культури, любові до книги, культури читання, вміння користуватись бібліотекою, а також на забезпечення різноманітного змісту навчального процесу, всебічне сприяння підвищенню методичної майстерності вчителів шляхом популяризації педагогічної літератури та інформації про неї.

Головна мета роботи бібліотеки - надання всебічної допомоги вчителям і учням у забезпеченні їх інформаційних потреб. У новому навчальному році бібліотека буде сприяти максимальному розкриттю індивідуальності учня, його здібностей, нахилів і талантів; формуванню здорового способу життя, національної свідомості і гідності.

Важливу роль відіграє шкільна бібліотека в засвоєнні шкільної програми, організації навчальної діяльності та дозвілля

Основні завдання бібліотеки:

Пріоритетними в роботі шкільної бібліотеки є вирішення таких завдань:

Ø Виховання в учнів інформаційної культури, культури читання, шанобливого ставлення до книги.

Ø Формування правової культури читачів, громадянськості, патріотизму, поширення інтересу до рідного краю.

Ø Пропаганда здорового способу життя.

Ø Сприяння самоосвіті учнів та вчителів за допомогою різних форм і методів роботи.

Ø Організація довідково-бібліографічного та інформаційного обслуговування читачів.

Ø Формування, використання і зберігання бібліотечного фонду.

Ø Популяризація літератури та книги.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Вітаємо!

  Учениця 7 класу Швед Марія посіла ІІІ місце у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Зоологічна галерея»